Regulamin

8

Regulamin pobytu i rezerwacji w D.W. „Zameczek” oraz Pokojach Gościnnych „Jędruś”

 1. Rezerwacja pobytu następuje po wpłacie zadatku wynoszącego minimum 30% kosztu pobytu w czasie 3 dni od przyjęcia telefonicznej lub mail’owej wstępnej rezerwacji (kwota jest ustalana indywidualnie w zależności od długości pobytu).
 2. Dane do wpłaty zadatku otrzymują państwo na numer telefonu komórkowego podanego podczas rezerwacji w postaci wiadomości SMS. W tytule przelewu/przekazu pocztowego należy podać imię, nazwisko osoby rezerwującej, ilość osób, termin pobytu, ilość posiłków oraz słowo „zadatek”.
 3. Opłata za pobyt pobierana jest w dniu przyjazdu gotówką, zgodnie z terminami rezerwacji. (wcześniejszy wyjazd z przyczyn od nas niezależnych nie upoważnia do zwrotu pobranej należności za pobyt).
 4. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT, należy zgłosić ten fakt w dniu przyjazdu podczas płatności oraz podać dane potrzebne do jej wystawienia.
 5. Prosimy o przemyślane rezerwacje, całość wpłaconego zadatku nie ulega zwrotowi (Podstawa prawna – ustawa o usługach turystycznych z dnia 31.08.1997r. oraz art. 394 kodeksu cywilnego). Skrócenie pobytu lub zmiana terminu nie zobowiązuje do zwrotu wniesionego zadatku.
 6. Cena noclegu uzależniona jest od standardu pokoju, długości pobytu, ilości osób i jest ustalana indywidualnie.
 7. Cennik nie zawiera opłaty uzdrowiskowej pobieranej na terenie miasta Ustroń.
 8. Doba noclegowa zaczyna się o godz. 16:00 i kończy o godz. 10:00. Po zakończeniu pobytu klucze należy zdać w recepcji, lub pozostawić we wrzutce na klucze (blat recepcyjny).
 9. Po pobraniu kluczy nie ingerujemy w czystość pokoi gości w czasie pobytu. Sprzątanie pokoju w czasie pobytu wykonujemy na życzenie gościa, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby w recepcji.
 10. Zgubienie kluczy – opłata w wysokości 200zł.
 11. W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia – złamanie zakazu, opłata 200zł.
 12. Cisza nocna 22:00-6:00.
 13. Za zniszczone oraz uszkodzone wyposażenie ośrodka z winy gościa, obowiązuje kara finansowa w wysokości wartości wyrządzonych szkód.
 14. Uiszczenie należności (w tym zadatku) oznacza akceptację regulaminu ośrodka.
 15. Po godz. 22:00 na terenie D.W. „Zameczek” mogą przebywać tylko osoby zameldowane w ośrodku.
 16. Wszelkie usterki i uwagi należy zgłaszać w recepcji.